Ohlasy účastníků

Velmi, ale opravdu velmi, mě těší kladné reakce, které dostávám od účastníků svých fotografických kurzů. Ohlasy od kolegů fotografů a kolegyň fotografek jsou pro mě zdrojem inspirace pro pořádání dalších kurzů. Velmi často z nich přímo čiší radost z času stráveného fotografováním.

Věřím, že vás tyto ohlasy inspirují.

Přijďte na fotoseminář
a naučte se fotit hezké fotky.

 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát
 • © Jirka Chomát

Ohlasy účastníků na mé kurzy

Kurz byl bezva, všechno se mi to srovnalo v hlavě. Hlavně jsem moc vděčná za dopolední teorii a po kurzu zaslanou prezentaci, kterou si asi ještě párkrát prohlídnu. Jirka nás velice dobře motivoval, nevěřila jsem nejdřív, že v tom mrazu dojdeme dál, než na Střelák… Ale vytrvalý vedoucí fotograf nedovolil zaváhat a dobře udělal :-)

Magdaléna Hlaváčková

Tentokrát jsem zvolil venkovní workshop resp. fotokurz s Jirkou Chomátem. A skoro po roce jsem si připomněl, jak je Jiří skvělý lektor, odborník, pohodář a srandista. Jak bez ohledu na rozmary počasí a široké škále účastníků, umí osobitě poradit a posunout tak začínajícího fotografa o notný kus dopředu. Zase jsem zjistil, jak málo toho umím :) Díky Jiří.

Tonda Pátek, fotografie z kurzu

Teoretická část byla skvělá, konečně jsem zjistil to důležité a bez balastu. Na praktické focení jsem se těšil a splnilo mé očekávání, dokonce i přeplnilo, protože jsme měli bezva partu lidí. Pochopil jsem některé základy a měl možnost si vše vyzkoušet konzultovat s odborníkem. Jirka byl celý den super, vstřícný a ochotný. Vždy se nám věnoval na maximum.

Miloš Lacina

Bylo fajn zase strávit den focením, navíc ve společnosti jiných fotografů, být motivovaná fotit a zkoušet. Navíc jsem příteli “ukradla” stativ, takže i po setmění jsem mohla pokračovat a poprvé zkoušet noční fotky, do kterých jsem se zamilovala a které rozhodně hodlám fotit častěji :-)

Iveta Levová

Osobně jsem trochu váhal, jestli se na seminář přihlásit. Začátečník nejsem. Ale měl jsem obavu z toho, že dražší seminář by mi nemusel moc dát. Jirkův seminář mi dal sakra dost :-)

Tonda Pátek

S kurzem jsem byla spokojená na 100%. Jen lituji, že jsem kurz nenavštívila dříve. Byla to nejen relaxace a získání spousty poznatků o nastavení a jak fotit. Jirkův kurz mohu jen doporučit.

Kateřina Kubíčková

Každopádně moc díky. I přes nepřízeň počasí to bylo super. Perfektní pokec, výborná atmosféra… ;-) Těším se zase brzy na viděnou.

Štěpán Izaj

Na semináři se mi nejvíce líbila praktická část, ukázal si mi, jak mají fotky vypadat a co by na nich naopak být nemělo.

Petr Bláha

Odnesla jsem si spoustu užitečných rad a informací. Už se nemůžu dočkat, až si vyfotím tu mojí vyhlídnutou rybářskou loď s poletujícími racky ;-)

Kateřina Gogová

Jirka byl super, poutavě prezentoval a udržel moji neudržitelnou pozornost při výkladu. Obvykle ztrácím pozornost po 20 minutách.

Jitka Bláhová

Seminář byl prostě fantastický, rozhodně dávám: 1* za prezentaci; 1* za podání; 1* za tipy a triky; 1* za trpělivost; 1* za báječnou nespoutanou atmosféru. No a nakonec velké díky za to ohromné nadšení pro focení, které Jirka předává dál srdíčkem. Je to živel! O jeho semináři můžu mluvit jen v samých superlativech, což by mi stejně nikdo neuvěřil, takže, ať se každý přesvědčí sám. Já si listopadové focení strašně moc užila a už se těším někdy zase na-focenou ;-)

Lenka Machová

Dnešek byl naprosto výbornej den, díky Jirko. Dozvěděli jsme se plno věcí o focení a to jak teoreticky tak prakticky. Jsi blázen a divokej (ale nástrahy velkoměsta jsi přežil) a všichni jsme se celý den báječně bavili!

Petra Nováková

Fotoseminář ve Voděradských bučinách byl ažž nečekaně báječný zážitek. Strávit celý den s dalšími fotografy, procházet se krásnými lesy, hledat ten nejlepší úhel pro fotku, ukazovat si navzájem, co se komu povedlo, dostat zpětnou vazbu, získat nový pohled na focení, zasmát se, dát si skvělý oběd a zažít spoustu legrace – tak o tom ten den byl pro mě a rozhodně stál za to nezvykle brzké vstávání.

Dagmar Kohoutová

Jen v krátkosti Ti chci poděkovat za krásnou sobotu. Už jsem Tě doporučila nejen jako úžasného lektora, ale i jako super společníka. Dokážěš z fotosemináře udělat wellnes.

Lenka Kovaříková

Fotoškolení bylo perfektní a předčilo všechna očekávání. Je nejen plné praktických rad a zkušeností, ale navíc i krásných míst. Jako bonus pak byla i spousta srandy. Jirko díky!

Stanislav Vasko

Jirko, jistě si vybavíš, jak jsme na Fotosemináři u Lennonovy zdi fotili nevěstu (ruská svatba). Tuto fotku mi vybrali na výstavu Praha fotografická. Tak mám radost. Ještě jsem výstavu neviděla, je do konce měsíce, tak snad do Prahy zavítám. Takže tímto děkuji i tobě.

Ing. Vlasta Ratislavová

Podtrženo, sečteno – velmi podařený den, s partičkou bezva lidí a výborným lektorem. Kdybych o něm věděl tak půl roku zpět, kdy jsem si pořídil zrcadlovku, tak bych jásal. Asi bych si ušetřil spoustu hodin studia a giga pokusů a omylů.

Vojtěch Barta, recenze Fotosemináře

Teorie i praxe bylo opravdu mnoho a pokud někdo tvrdí že by ještě něco chtěl navíc, tak neposlouchal pořádně. S Jirkou a s ostatními vyrazím rád na další focení, jen musím na sobě ještě trochu zapracovat, abych nebyl takový looser.

David Vlk

Lokality byly vybrány naprosto luxusně, s minimem přesunů, ale každý si mohl vybrat dle sebe. Focení je hodně o dané lokalitě a jsem rád, že tyto na semináři nám byly odtajněny :-) Moje první noční fotky atd … prostě bomba konečně si člověk vyzkoušel to, co věděl, že s tím foťákem jde, ale dosud se nepodařilo :-)

Vše je o lidech a Jirka je v tomto semináři člověk na svém místě. Nejen že ví, o čem mluví, ale dokáže to lidsky předát dál způsobem, že to každý pobere a udrží.

Jiří Kubát

Dubnový seminář byl velký zážitek. Kompletně. Pohoda, kamarádství, pozornost, svoboda, volnost, zodpovězené otázky. Ochota, komunikativnost a vitalita Jirky Chomáta, který byl celý den připraven se nám, účastníkům semináře, věnovat, je nadstandardní úkaz.

Ing. Vlasta Ratislavová

Seminář byl celkově super! Fajn parta lidí, bezva školitel :-). Měla jsem přečteno pár knih, ale stejně jsem měla v hlavě dost nejasností. Praktická část a Jirkův výklad, plno mých otázek zodpověděl. A nejen to… Jirka ochotně odolává i mým dalším fotodotazům mimo seminář. Vřele všem doporučuji zúčastnit se, získáte plno zkušeností a bezvadně si odpočinete.

Vlaďka Tesařová

Jirku a celý jeho seminář bych doporučila těm, kteří přemýšlí o tom, jak efektivně investovat do svého koníčku – focení. Naplní Vás touhou po novém objektivu, po volném čase na focení, po informacích jak dál s fotkami naložit. Pomůže Vám nastavit si foťák a myšlenky tak, aby i Vaše fotky byly krásné a jedinečné.

Tereza Stehlíková

Děkuji Jirkovi za krásný a plodný den. Slyšela jsem hodně věcí o kterých jsem sice věděla, ale nevěděla jsem, co vlastně znamenají a hlavně jak jich využít při focení. Člověk sice zná pojem clona ISO atd, ale neví co s tím. Tím ovšem nechci říct, že teď to vím, určitě platí, že je třeba hodně zkoušet a hlavně fotit. Přiznám se, že jsem nejela v neděli ráno domů, jak jsem měla, ale, že jsem do odpoledne lítala po Praze a fotila a zkoušela různá nestavení podle Tvých rad.

Alena Faltermaier

Asi nejsem typický účastník Jirkových kurzů. Fotím už dlouhá léta, o focení toho vím opravdu hodně a poslední dobou vytvářím hlavně virtuální prohlídky a zabývám se technologií interaktivních 360° fotek. Zdá se to jako paradox, ale právě proto jsem potřeboval něco jako fotoseminář, aby mě vrátil od těchto hypersložitých technologií zpět ke kořenům klasické fotografie. Po velmi dlouhé době jsem si chtěl oživit základy kompozice v obyčejných “hezkých fotkách” a nasát atmosféru foto procházky v zapálené partě lidí. A přesně to se mi díky Jirkovi splnilo. Díky za to.

Jan Vršinský, jakfotit360.cz

Obdivoval jsem, jak lektor zvládal velký rozptyl znalostí frekventantů a všem dovedl poradit.

Ing. Ivo Pavel

Manžel přijel rozsvícený jak žárovka a od semináře běhá po zahradě a po domě a fotí a fotí a fotí…. Díky jeho popisům, co vše už umí jsem i já zdatný fotograf – teoretik (do praxe se nehrnu mám manžela) :-D.

Monika Kolejová

Jirka je skvělý lektor, na kterém je vidět, že ho focení velmi baví a rád a s velkým nadšením předává své zkušenosti dál. Všem se věnoval a dával cenné rady.

Jan Prax

Ze semináře jsem odcházela plná nových poznatků, a i když můj fotoaparát není žádná zrcadlovka a má své mínusy, zjistila jsem, že se s ním dá fotit i hezky a můžu za to určitě poděkovat právě Jirkovi. Jako nadšenec do focení se od té doby snažím využívat nově nabyté znalosti, a když se snažím, tak je to na fotkách i vidět. I když fotím spíše pohybující se předměty (lidi, koně apod.) než budovy, tak mě focení v Praze moc bavilo a díky malému počtu účastníků semináře se Jirka všem plně věnoval. Takže seminář a hlavně Jirku všem vřele doporučuji.

Katka Pejšmanová

Jirka Chomát splnil vše, co nabízí na svých webových stránkách, a překonal má očekávání. Do semináře jsem se přihlásil jako naprostý laik. Perfektní vysvětlení teorie opravdu pochopí každý. Jirka umí přizpůsobit hloubku výkladu zkušenostem a znalostem účastníků semináře, skvěle vyvážit poměr teorie a praxe. Úžasné byly ukázky focení v terénu, včetně vysvětlení nastavení jakéhokoli fotoaparátu, volby kompozice fotografie apod. Jirka si drží omezený počet účastníků, což zaručuje individuální přístup s plnou podporou.

Jan Truhlář, www.jantruhlar.cz

Jirka Chomát v sobě cestou sebevzdělávání a experimentování vychoval profesionálního fotografa, jak se sluší a patří. Však sami posuďte jeho fotografie krajiny, architektury, lidí a půvabných žen. Na jeho fotosemináři se můžete přesvědčit o Jirkově výborném teoretickém vzdělání, které umí praktickou formou předat dál. A až s tímhle otcem dvou dospívajících dcer vyrazíte do terénu, otočí si kšiltovku dozadu a stane se z něj bláznivý a nezmarný kluk nadšený pro každou fotoskopičinu. Ať už se s tímhle pohodovým chlapem setkáte před objektivem nebo za ním, stojí to za to!

Jan Bien, Webmistr

Seminář byl super. Každému, kdo se chce ve svém fotografování zdokonalit, tento seminář vřele doporučuji. Jirka od nás dostává jako ve škole 1* :-)

Marie Jančeková

Líbila se mi uvolněná atmosféra celého dne a ochota lektora zapůjčit mi stativ. Nelíbilo se mi, že ten den nebyl delší.

Martina Hedbávná

O teorii fotografování jsem toho načetl již spousty, ale Jirkův ucelený výklad a zajímavosti z praxe s názornými ukázkami mi udělaly jasno a vnesly více přehlednosti do celé problematiky.

Martin Vlčko, fotobanka Pixmac

V praktické části jsem se naučil několik různých způsobů pojetí fotografie a pár velmi užitečných fíglů s fotoaparátem, které zlepšily mé fotografie. Seminář mi dal přesně to, co jsem očekával a byl velmi přínosný.

Jan Prax

Seminář byl pro mě skvělý zážitek. Rozhodně to bylo to, co sem potřeboval k zlepšení. Myslím si že mě to posunulo od zachycování směrem k focení.

Tomáš Bohuslav

Jirka je zářný příklad člověka, který zcela propadl kouzlu fotografování a je úžasné sledovat, jak tohle kouzlo umí předávat dál. Celým seminářem jsem byl jednoduše nadšen!

Martin Fuks

Zúčastnili jste se fotosemináře? Pomozte mi, prosím, udržet jeho vysokou úroveň vyplněním online dotazníku. Děkuji.

Dobré světlo vám přeje
Jirka Chomát

Nové fotky a termíny kurzu do vašeho e-mailu

Dejte mi, prosím, váš e-mail a já vám na oplátku maximálně jednou za měsíc pošlu odkaz na nové fotografie a termín nového fotokurzu. Plácneme si?