Fotografické kurzy

A co vlastně na svých fotokurzech učíš? Častá otázka.

„Budeš vidět věci jinak a naučíš se je vyfotit,“ odpovídám. „Namířit objektiv a zmáčknout spoušť je jen začátek.“ Přijďte na některý z mých jednodenních fotoseminářů a ukážu vám, jak fotit opravdu hezké fotky.

 • Lužické hory © Jirka Chomát
 • Praha © Jirka Chomát
 • České středohoří © Jirka Chomát
 • České středohoří © Jirka Chomát
 • Voděradské bučiny © Jirka Chomát
 • Praha © Jirka Chomát
 • Praha © Jirka Chomát
 • Praha © Jirka Chomát
 • Praha © Jirka Chomát
 • Praha © Jirka Chomát

Proč přijít?

 • Něco teorie, mnohem víc praxe. Projdeme se spolu Prahou, vyrazíme do přírody. A celou dobu budeme fotografovat.
 • Neformální prostředí. Vždy je nás tolik, aby se dostalo na dotazy všech. Na kurzu je maximálně 8 účastníků, pouze v případě dvou lektorů nás může být více.
 • Nedívám se na hodinky. Konec? Až když odpadne poslední účastník semináře.

Co s sebou?

 • Techniku. Samozřejmě, foťák s sebou! Nejlíp zrcadlovku nebo tzv. systémový kompakt. Ale i když přijdete s běžným malým kompaktem nebo analogovým foťákem, naučíte se hodně.
 • Dobré boty, oblečení, pití a jídlo. Většinu semináře strávíme v ulicích nebo se za zajímavými objekty vypravíme do přírody. Obujte pevné boty (obvykle nachodíme 10—15 km), přibalte deštník, jídlo a pití.
 • Dobrou náladu. Ale tu snad připomínat nemusím ;-)

Jirko, jistě si vybavíš, jak jsme na Fotosemináři u Lennonovy zdi fotili nevěstu (ruská svatba). Tuto fotku mi vybrali na výstavu Praha fotografická. Tak mám radost. Ještě jsem výstavu neviděla, je do konce měsíce, tak snad do Prahy zavítám. Takže tímto děkuji i tobě.

Ing. Vlasta Ratislavová

Praktické informace

Platba a rezervace místa

Po odeslání přihlášky vám bude předběžně rezervováno místo na kurzu. Během jednoho pracovního dne vám bude vystavena zálohová faktura a elektronicky odeslána na email zadaný v přihlášce. Místo na kurzu bude závazně rezervováno po zaplacení celé ceny kurzu.

Storno podmínky

Pokud vám bylo místo na kurzu závazně rezervováno, ale vy nemůžete přijít, můžete za sebe najít náhradníka, nebo místo na kurzu stornovat emailem, telefonicky nebo SMS zprávou – kontaktní údaje.

Výše storno poplatků:

 • více než 2 týdny před termínem = 25 % z ceny kurzu,
 • 2 dny až 2 týdny před termínem = 50 % z ceny kurzu,
 • 48 hodin a méně před začátkem kurzu již nelze rezervované místo stornovat.

Zaplacená částka za kurz snížená o storno poplatek bude poslána do 2 týdnů zpět na bankovní účet, ze kterého byl kurz zaplacen.

Zrušení vypsaného termínu

Vypsaný termín kurzu může být pořadatelem zrušen v případě mimořádné události (nemoc, živelná pohroma, zásah vyšší moci), nebo pokud nebudou závazně přihlášeni alespoň čtyři účastníci. V tomto případě vám bude přednostně nabídnut náhradní termín nebo vrácení peněz. V případě vrácení peněz bude celá částka poslána do 2 týdnů zpět na bankovní účet, ze kterého byl kurz zaplacen.

Setkáme se osobně? Vyberte si některý z fotoseminářů, které pořádám v příštích několika týdnech, a přijďte!

Fotografické kurzy, které pořádám

Praha © Jirka Chomát 

Celodenní kurz pro začínající i pokročilé fotografy v Praze

Kurz je určen začínajícím a mírně pokročilým fotografům, kteří se chtějí naučit ovládat svůj fotoaparát, vědět mnohem více o tom jak správně komponovat a vyfotografovat hezký snímek jako celek.

Aktuálně vypsané kurzy: 17. březen 2018 a 19. květen 2018.


Voděradské bučiny © Jirka Chomát 

Celodenní fotokurz ve Voděradských bučinách

Kurz je určen pro alespoň mírně pokročilé fotografy, kteří mají rádi jarní nebo podzimní lesy plné barev. Fotografovat budeme v krásném lese, který se nachází 30 km od Prahy.

Aktuálně vypsané kurzy: podzim 2018 – termín bude upřesněn.


Dárkový poukaz

Chcete darovat některému ze svých blízkých poukaz na některý z mých kurzů? Měli byste vědět, že:

 • Dárkový poukaz platí 1 rok od data vydání, pokud budete potřebovat delší platnost, napište mi.
 • Poukaz vám mohu poslat vytištěný poštou nebo emailem jako obrázek, který snadno vytisknete na libovolné tiskárně.
 • Platební údaje obdržíte obratem po odeslání objednávky.

Občasné reportáže z kurzů

Na mém fotografickém blogu Výcvakovna se můžete podívat na fotografie z některých kurzů a zjistit, jak takový kurz probíhá.

Dárkový poukaz na fotografický kurz

Dárkový poukaz na fotografický kurz

Velmi často na mé kurzy chodí fotografové, kteří dostali kurz jako dárek od svých blízkých. Je jedno jestli tou příležitostí jsou Vánoce, sv. Valentýn, narozeniny a další hezké příležitosti. Pokud i vy uvažujete o dárkovém poukazu na některý z mých kurzů jako o vhodném dárku, neváhejte mi napsat dotaz nebo rovnou odeslat objednávku.


Ohlasy účastníků na mé kurzy

Dnešek byl naprosto výbornej den, díky Jirko. Dozvěděli jsme se plno věcí o focení a to jak teoreticky tak prakticky. Jsi blázen a divokej (ale nástrahy velkoměsta jsi přežil) a všichni jsme se celý den báječně bavili!

Petra Nováková

Kurz byl bezva, všechno se mi to srovnalo v hlavě. Hlavně jsem moc vděčná za dopolední teorii a po kurzu zaslanou prezentaci, kterou si asi ještě párkrát prohlídnu. Jirka nás velice dobře motivoval, nevěřila jsem nejdřív, že v tom mrazu dojdeme dál, než na Střelák… Ale vytrvalý vedoucí fotograf nedovolil zaváhat a dobře udělal :-)

Magdaléna Hlaváčková

Nové fotky a termíny kurzu do vašeho e-mailu

Dejte mi, prosím, váš e-mail a já vám na oplátku maximálně jednou za měsíc pošlu odkaz na nové fotografie a termín nového fotokurzu. Plácneme si?